HC Košice - Slovan Bratislava 5:2, Košice obhájili titul hokejového majstra

23.04.2010 Celý región

Košice 23. apríla (TASR) - Hokejisti HC Košice obhájili titul majstra Slovnaft extraligy, keď v šiestom zápase finálovej série vyhrali nad Slovanom Bratislava 5:2.
HC Košice - Slovan Bratislava 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Góly: 34. Dravecký (Vorel, Gron), 39. Andrašovský (Húževka, Šachl), 49. Šachl (Tabaček), 52. Bartoš (Gron, Grman), 55. Dravecký (Jenčík) - 37. Vaic (Lipianský), 45. Rób. Huna (Skokan, Kováčik)
Rozhodovali: D. Konc, Višňovský - Gašparík, Valach
vylúčení: 3:7 na 2. min. , navyše Slimák 5+10+DKZ za hrubosť, Šachl 10. minút za nešportové správanie - Kováčik 5+10+DKZ za hrubosť, Lažo 10. minút za nešportové správanie
stiedanie: od 34. Slovan so Skokanom
8347 divákov
Konečný stav série 4:2

HC Košice: J. Hudáček - Michal Grman, Tabaček, Deyl, Šeda, Slimák, Homer - Rudolf Huna, S. Gron, P. Bartoš - Šachl, Húževka, Andrašovský - Dravecký, Jenčík, Vorel - Gmitter, Marcel Baláž, Juraj Sýkora
Slovan Bratislava: Rybár - J. Kováčik, Turunen, Štajnoch, Sersen, Bohunický, S. Hudec, od 28. min Tesařík - Kuľha, Hujsa, Richard Huna - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Demel - D. Skokan, od 28. min L. Hudáček

V šiestom finálovom stretnutí sa začalo vo svižnom tempe a obe mužstvá si vypracovali niekoľko príležitostí. V 6. minúte sa Slovan tešil z gólu, ktorý vsietil Lažo, no po prihrávke rukou ho jeden z hlavných arbitrov neuznal. Bratislavčania sa pri vylúčení Húževku takmer dostali do vedenia, no puk smerujúci do brány Hudáček hokejkou vyrazil z bránkovej čiary. V ďalšom priebehu sa do dobrých príležitostí dostali Jenčík a po ňom Dravecký, avšak pozorný Rybár si z ich pokusmi poradil. V závere prvej časti mali domáci blízko ku gólu, keď delovku Šachla brankár Slovana zlikvidoval. Na začiatku 25. minúty sa do dobrej šance dostal Richard Huna, no košický gólman si z jeho strelou poradil. Tempo hry sa v druhej tretine vystupňovalo, obe mužstvá celoplošne bránili, nedávali súperovi priestor na ľade a v koncovke dominovali obaja gólmani. V 29. minúte Košičania chybne striedali a do príležitosti sa dostal Vaic, ale Hudáček včasným vykorčuľovaním zmenšil strelecký uhol a zasiahol. O minútu neskôr takmer zahrmelo po Šachlovom prieniku, ktorý ani na dvakrát neprekonal Rybára. V 34. minúte počas vylúčenia Hujsu "oceliari" otvorili skóre duelu, keď Vorel peknou prihrávkou našiel Draveckého a ten z ľavého kruhu prestrelil Rybára. O tri minúty už bolo vyrovnané vďaka Vaicovi, ktorý nahadzoval puk pred Hudáčka a jeden z domácich hráčov ho poslal do vlastnej svätyne. Necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny Andrašovského delovku na bránu Slovana rozhodcovia dlho skúmali spolu s videorozhodcom a nakoniec za nadšeného burácania Steel arény gól uznali - 2:1. V úvode poslednej časti sa hráčom Slovana podarilo vyrovnať, keď Skokanovu nahodenú strelu od modrej čiary tečoval pred Hudáčkom Róbert Huna - 2:2. V 49. minúte spálil obrovskú príležitosť Dravecký, avšak ešte v tej istej minúte si Tabaček nakorčuľoval za bránu hostí a poslal puk na hokejku Šachla, ktorý na dvakrát prekonal Rybára - 3:2. O tri minúty neskôr naservíroval Gron prihrávku do jazdy Bartošovi, ktorý poslal puk pomedzi Rybárove betóny a zvýšil na rozdiel dvoch gólov - 4:2. Defenitívnu bodku za stretnutím dal v 55. minúte Dravecký po prihrávke Jenčíka - 5:2. Košičania napokon zvládli šiesty finálový zápas a obhájili majstrovský titul z predchádzajúcej sezóny